Hayata Dair Her Şey
Abone ol

ADLİ TIP RAPORU MAHKEMEYE ULAŞTI

İlişkileri şiddet iddiasıyla biten Deniz Bulutsuz ve Ozan Güven'in birbirlerinden karşılıklı şikayetçi oldukları davada, beklenen adli tıp raporu mahkemeye ulaştı.

 

Oyuncu Ozan Güven’in eski kız arkadaşı Deniz Bulutsuz, 2020 yılında Güven’in kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ozan Güven hakkında “hakaret”, “cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “kasten yaralama” suçlarından 3 yıl 9 aydan 13 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

 

Ozan Güvenin de karşı şikayet dilekçesi vermesi üzerine Deniz Bulutsuz hakkında “basit yaralama” suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

 

İddianamede, 13 Haziran 2020’de gece saatlerinde Ozan Güven’in evinde olan çiftin, arkadaşlarının evinde başladıkları tartışmanın yeniden alevlendiği, Güven’in abajur ve elleriyle vurarak Deniz Bulutsuz’u darbettiği ifade edilmişti. Deniz Bulutsuz’un çenesinden yaralanmasına neden olduğu iddia edilen abajur silah sayılmıştı.

 

İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam eden yargılamada sürecinde, mahkeme Deniz Bulutsuz’un vücudundaki yaralara ilişkin Adli Tıp Kurumu’ndan kesin rapor istemişti.

 

Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Kurulu tarafından düzenlenen rapor, geçen günlerde mahkemeye ulaştı.

 

Raporda, Deniz Bulutsuz’daki yaralanmanın yaşamını tehlikeye sokan bir durum olmadığı, kişi üzerindeki etkisinin basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif nitelikte olmadığı, vücudunda kemik kırığı tanımlanmadığı, yüzünde sabit iz niteliğinde olmadığı, organların birinin işlevinde zayıflaması ya da yitirilmesi niteliğinde herhangi bir anatomik eksiklik veya fonksiyonel bozukluk tarif ve tespit edilemediği kaydedildi.

 

Taraflar arasındaki bir sonraki duruşma, 5 Aralık’ta görülecek. 

Sosayal Medya Yönetimi

Benzer Haberler

<