Hayata Dair Her Şey
Abone ol

ŞAMPİYON BELLİ İKİNCİ KİM

Dünyaca ünlü Barbadoslu şarkıcı Rihanna’nın Instagram’da keşfettiği Türk güzellik koçu Sevim Alan, büyük merak uyandırdı. İşte Rihanna’yla çalışmaya hazırlanan Alan hakkında merak edilenler...

 

Sevim Alan, Sivaslı bir ailenin kızı olarak 10 Temmuz 1985'te Karabük'te dünyaya geldi. Konya Selçuk Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü'nde okuduktan sonra İzmir'de Tasarım Yönetimi eğitimi aldı. Ardından İstanbul'a dönüp Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ne girdi. Fakülteden 2012 yılında mezun oldu.


 

İç mimarlık alanında çalışırken, güzellik sektörüne geçiş yaptı. 2012 yılında bir kuaför salonu açtı. 2018 yılının sonunda Brow Palace adını verdiği bir şube daha hizmete soktu. İç mimar olmasının da sağladığı katkıyla mesleğinde kısa sürede yükseldi. Başarılı çalışmaları sonucunda 1 yılda 15 şube sayısına ulaştı.

 


Ünlü isimlerin tercih ettiği Sevim Alan, aralarında Bülent Ersoy ve İrem Derici'nin de bulunduğu çok sayıda sanatçının güzellik danışmanlığını yaptı. Çalışmalarını sosyal medyada paylaşan ve kısa sürede geniş bir takipçi kitlesi edinen Sevim Alan, bu sayede yurtdışında da adını duyurmayı başardı.

 


Alan'ı keşfeden son isim, dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna oldu. Rihanna'nın ekibinden teklif alan Sevim Alan, sanatçıyla ortaklık kurmak üzere yakında ABD'ye gideceğini duyurdu. Bu gelişme, Sevim Alan'ın sektörde yıldızını daha da parlattı.

 

10 ayda 40 şubeli sektörün bir numaralı markası haline gelen Sevim Alan başarıya aşık bir kadın. Birbiri açılan şubelerde onlarca kadına iş imkanı sağlayan, bu şubelerde sektöre donanımlı personel yetiştirmek için eğitimler veriyor. Sevim'i sektörde bir adım öne çıkartan yönlerinden biride kendi ayakları üzerinde durmayı becermiş, ne istediğini bilen, cesur kişiliği. 

 

İş dünyasında başarılı kadınlar arasına adını yazdıran Sevim Alan'ın İstanbul içinde hedefine ulaşması şimdilerde ise yurt geneline açılmaya hazırlıklar yapması hem avrupalı yatırımcının hemde arap dünyası yatırımcılarının dikkatini çekiyor.

 

Yani gördüğüm şu şampiyon belli ikinci kim.

 


 

boyut1

Benzer Haberler

<